środa, 16 marca 2022

Eddie Vedder - Earthling

Eddie Vedder - Earthling
Eddie Vedder - Brother the Cloud (Lyric Video)
(źródło YouTube - Eddie Vedder)Poniżej kilka cytatów z recenzji nowego albumu wokalisty Pearl Jam - Eddie'go Vedder'a: "Earthling", który ukazał się 11 lutego 2022 r.
"Vedderowi udało się zbudować na opisywanym krążku wyjątkową atmosferę - bardzo ciepłą, wręcz rodzinną. Taką, w której chce się brać udział. Podobna aura otacza muzykę Marka Knopflera i w obu przypadkach sprawia, że nie czujemy się słuchaczami artysty światowego formatu, tylko kogoś nam bliskiego. Ów klimat robi tutaj całą robotę i sprawia, że odbiorca przymyka oko na to, że "Earthling" jest bardzo asekuracyjny i w zasadzie nie wnosi niczego nowego do portfolio artysty. Aura przykrywa tu większość niedoskonałości i sprawia, że albumu chce się słuchać i do niego wraca"
Nota 6 (muzyka), 4 (wydanie) na 8 możliwych.
StereoLife

"Wokalista Pearl Jam - Eddie Vedder - powraca z trzecim solowym albumem, Earthling, napakowanym po brzegi wyjątkowym gośćmi oraz kompozycjami, w których artysta mierzy się z duchami przeszłości i swoimi największymi inspiracjami. Efektem jest jego najbardziej osobista płyta w solowej karierze.
"Earthling"(...) to pozornie lekka i przystępna, klasycznie rockowa płyta. Jednak ma w sobie coś więcej. To głęboka opowieść o stracie, niekończącym się poszukiwaniu siebie, niezamykaniu się na to, co było i pogodzeniu się z duchami przeszłości, by móc z nadzieją wyglądać jutra. To właściwie również jego w pełni solowy debiut – nie ścieżka dźwiękowa ani eksperyment z piosenkami na ukulele – ale pełnokrwiste, przepuszczone przez muzyczną wrażliwość lidera Pearl Jam dzieło, które być może nie jest wolne od błędów i pomyłek, ale wygrywa szczerością i zaklętą w piosenkach miłością do muzyki. Vedder zdradza tu zarówno swoją melancholijną naturę, jak i pokazuje mocnego, rockowego pazura"

Poinformowani.pl

"'Earthling' to ważny i wyjątkowy album – nic dziwnego, że podbił amerykańskie listy przebojów, debiutując na szczycie zestawień Top Rock Albums, Top Alternative Albums i Top Current Albums. Zwraca on uwagę przede wszystkim różnorodnym brzmieniem, które równie mocno czerpie z klasyki, jak i z bardziej współczesnego brzmienia. Osobiście cieszą mnie też te mocniejsze wstawki, za którymi, nie ukrywam, trochę tęskniłam na poprzednich projektach. Świetnie też, że Vedder postawił tym razem na liczne współprace, które tylko ubarwiły ten album, nadając mu wyjątkowego charakteru."
Ocena 9 na 10 możliwych.
All About Music
Moja ocena
7/10
(a jak Ty oceniasz płytę - zostaw komentarz / leave a comment below - what your opinion?)


Oficjalny profil facebook - Eddie Vedder

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

send