piątek, 24 listopada 2023

Stef Metal Chart, listopad

Stef Metal Chart - lista Hard'n'Heavy, podsumowanie listopada
notowania 76-79.

Listopad zdominował utwór "See The Light" polskiej grupy Scream Maker, który wygrał wszystkie cztery notowania. Za nim walka trwała zacięta - trzy razy drugi był Sylosis, a ostatnio Ice Age.
Listopadowe Numery Jeden: See The Light - Scream Maker.

czwartek, 9 listopada 2023

Doro - Conqueress – Forever Strong and Proud - recenzja

Doro - Conqueress – Forever Strong and Proud

    27 października 2023 (tak jak wcześniej zapowiadaliśmy wraz z listopadowymi nowościami) ukazała się nowa płyta niemieckiej wokalistki Doro. Album zatytułowany "Conqueress: Forever Strong and Proud" jest czternastą studyjną płytą solową artystki i przynosi porcję muzyki, która pokazuje, że Doro nadal lubi to co robi i robi to co lubi. Mamy kilka mocniejszych numerów, kilka ballad, a na koniec cover z Robem Halfordem.
Łącznie na album składa się 15 utworów, na które trzeba było poczekać 5 lat (rok krócej niż na poprzednią płytę). Warto jednak było poczekać, aby przekonać się, że miejsce w panteonie sław heavy metalu jak najbardziej się Doro należy.

piątek, 27 października 2023

Hard'n'Heavy Music Chart, październik

Lista Hard'n'Heavy, podsumowanie października
notowania 72-75.

Październik przyniósł trzy zmiany na pierwszym miejscu. Najpierw na szczyt wróciła Nervosa, którą na dwa notowania zepchnął później Sylosis, aby na koniec najwyższą lokatę zajął polski Scream Maker.
Paździenikowe Numery Jeden: Seed of Death - Nervosa, Descent - Sylosis oraz See The Light - Scream Maker.

niedziela, 22 października 2023

Zapowiedzi płytowe - listopad


Doro - Conqueress Forever Strong and ProudListopad za pasem, czas więc na przybliżenie nowości płytowych jakie miesiąc ten nam przyniesie. Jak zwykle będzie co słuchać, szczególnie, że w nowy miesiąc wejdziemy już z wydaną pod koniec października nową płytą Doro, a zaraz na początku otrzymamy nowości od Bad Wolves, Spritibox, czy Dirty Honey.

sobota, 30 września 2023

Ronnie Romero - Too Many Lies, Too Many Masters - recenzja

Ronnie Romero - Too Many Lies, Too Many Masters

    15 września 2023 do sklepów trafiła pierwsza w pełni solowa płyta Ronnie Romero. Wokalista znany ze współpracy z takimi zepołami jak Ritchie Blackmore's Rainbow, Vandenberg, czy Michael Schenker Group, dotychczas wydał dwie solowe płyty, jednak były to albumy z coverami. Teraz wydał w pełni solowy materiał i trzeba przyznać, że jest kawałek solidnej muzyki.
Pomimo, iż "Too Many Lies, Too Many Masters" to jego pierwsza w pełni solowa płyta studyjna, to Ronnie ma na swoim koncie ich już dość sporo, w tym wspomniane wcześniej dwie swoje płyty z coverami. Poza tym brał udział w nagraniach 20 płyt studyjnych z 11 artystami. Muzycznie również nie były to jednakowe style, bo śpiewał m.in. w power metalowym Lords of Black, czy hard rockowo-heavy metalowych Ritchie Blackmore's Rainbow i Elegant Weapons. Taki jest też nowy album, ciekawy wokal, ciekawa muzyka, ciekawe gitarowe sola - wszystko więc co w hard rocku i heavy metalu jest najważniejsze.
send